בחורות (ובחורים)

איך להתמודד עם פרידה

נתחיל בווידוי קטן. הקמתי את האתר הזה אחרי פרידה. לפוסט הזה יש משמעות מיוחדת עבורי, התקופות הכי קשות ומרגשות שהיו לי תמיד הגיעו אחרי פרידה. שמעתי פעם ש-“חייבים לשנות משהו אחרי פרידה”, ואין ספק שכל פרידה שעברתי שינתה אצלי משהו עמוק. אחרי פרידה אחת התחלתי טיפול נפשי, אחרי פרידה אחרת התחלתי לעשות מדיטציה ואחרי אחרת הקמתי את האתר הזה. אני רוצה להאמין שלמדתי איך להתמודד עם לב שבור קצת יותר טוב אחרי כל הניסיון הזה.

פרידות הן הדבר הכי קשה שעברתי. לא סתם אומרים שפרידות מאד מזכירות את תהליך האבל. אכלתי חרא בצבא, עשיתי תואר קשה והתמודדתי עם עוד כמה כישלונות. שום דבר לא מדגדג את הקושי של פרידה. הייתי בצד שנפרדים ממנו וגם בצד שנפרד, אין באמת צד שיותר קל להיות בו. היו לי פרידות שהגיעו אחרי שנה וכאלו שהגיעו גם אחרי חודשיים, לא יכול להגיד שאורך הקשר השפיע על מידת הכאב. בסוף נשאר בור בחיים שלך, ככה או ככה.

איך להתמודד עם לב שבור

בלי בן אדם שמדבר איתך כל יום, שמחבקים אותו במיטה כשקמים בבוקר, שבנית אתו בדיחות פרטיות, שפשוט אכפת לו ממך. הראש מתמלא בגעגועים, וממש כמו כדורים בהגרלה של מפעל הפיס זיכרונות עולים באופן לא צפוי. זיכרונות מהדייט הראשון, מהרגעים האחרונים שלכם ביחד, משיחת הפרידה, מרגע של ויכוח שהייתם כרגע מתים לחזור אליו ועוד המון זיכרונות כואבים. הבכי גם מגיע במוקדם או במאוחר. דבר פשוט כמו למצא שערה של האקסית יכול לטלטל את העולם שלך. האמת שאין לי עצות קסם שבאמת ירככו את הכאב. אבל אעשה את המיטב.

קבלו את חמשת הטיפים להתמודדות עם לב שבור:

  1. אל תהיו לבד – זה עוזר לסגור את הבדידיות והחור הענק שנוצר לנו בחיים. לא יודע איפה הייתי בלי החבר הכי טוב שלי שאמר לי: “אדיר, אתה גבר גבר” אחרי הפרידה הראשונה שלי. כל העצות כאן מגיעות מחברים שנתנו לי אותם במשך השנים.
  2. שתפו אחרים, טיפול בדיבור – יש ערך עצום בלשתף אנשים אחרים במה עברנו, ההקשבה שלהם והתובנות יכולות לעזור לנו להרגיש יותר טוב. למשל, חבר סיפר לי פעם שהרגיש שבא לו להתאבד אחרי פרידה. זה גרם לי להרגיש הרבה יותר בנוח עם עם המצב שלי באותו הזמן.
  3. טיפול עם גורם מקצוע – אין מה לעשות, יש אנשים שהוכשרו במיוחד בשביל לעזור לאנשים במצוקה. במצבים חמורים מומלץ גם לדבר עם כאלו. זה מה שאני עשיתי אחרי פרידה, המטפל עזר לי להבין שאני לא חריג והגיוני לגמרי להיות מדוכא בתקופה שאחרי הפרידה.
  4. לעשות ספורט – אחרי אימון תמיד מרגישים טוב יותר, והמחשבה על זה שאנחנו עובדים על להיראות טוב יותר ולהיות יותר מושכים עבור בן הזוג הבא גם נותנת אחלה מוטיבציה.
  5. תהיו בעצב עד הסוף – כמו שאמרתי, אין לי תרופת קסם שתפתור את הכאב הענק. אבל בתכלס? יכול להיות שבטווח הארוך אפילו תתבאסו מכמה מהר ההרגשה הזו חלפה ותבינו שאתם לא מרגישים בעוצמות כאלו חזקות בחיי היום יום. יש משהו יפה בתקופה כל כך דרמטית – להרגיש שנהנים יותר ממוסיקה, למשל.

עד כאן כל העצות שיש לי לתת בתחום הקשה של התמודדות עם לב שבור. גם שמעתי שטויות כמו “איך מוציאים מסמר אחד? דופקים מסמר אחר!” כטיפים, אבל להיות עם מישהי בכוח רק בשביל לשכוח מישהי אחרת זו שיטה שממש לא עובדת. מניסיון, אני יודע להגיד שהסיכוי שבאמת תיהנה עם הבחורה האחרת מאד מאד נמוך, וזה רק יגרום לך להשוות אותה לבחורה ששברה לך את הלב. האקסית תמיד תנצח בהשוואה הזאת, במיוחד אם אתה עוד שבור לב ולא התגברת לגמרי עדיין. אני יודע שלגברים רבים קשה להודות בכאב שלהם ולבכות, אבל אין לי ספק שפרידה רצינית זה אירוע שאי אפשר שלא לבכות אחריו. לא משנה כמה אתה גבר רעיל ולא מראה רגשות, אתה תבכה בוודאות. אם אתם בדיוק בתקופה שאחרי פרידה, תזכרו שבסוף אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלתת לזמן לעשות את שלו. הלב שלי יוצא אליכם, מבטיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *