בחורות (ובחורים)

מה זה דוש והאם אתה כזה?

“אחי, אתה מה זה דוש” – כך נאמר לי לא מזמן. קיבלתי את הכינוי הלא מחמיא בהקשר של היחס שלי כלפי בחורות שאני יוצא איתן. ממה שידוע לי הפירוש של דוש זה שמוק וחתיכת חרא. מאז ומעולם תפסתי מעצמי בחור טוב ולא הרגשתי שהשתניתי יותר מדי בשנים האחרונות, לכן הופתעתי. החלטתי לבדוק לעומק מה הפירוש של דושבאג לפני שאני קופץ למסקנות ונעלב. על הדרך אמרתי שאולי כדאי שאבחן את ההתנהגות שלי מול בחורות. כך התחיל המסע שלי להבין מה הפירוש של דושבאג ובעיקר האם אני בעצם כזה.

מה זה דושבאג

דוש, או יותר נכון “דושבאג”, הוא קודם כל ביטוי הלקוח מאנגלית (douchebag) שפירושו הרשמי הוא מכשיר לניקוי איבר המין הנשי באמצעות הזרקת מים, בדרך כלל למטרות של מניעת הריון. בפועל הפירוש הנפוץ יותר לדושבאג הוא לתיאור גבר שהוא פוץ. גבר בלתי נסבל – עקב שחצנות, חוסר נחמדות, חוסר התחשבות ברגשות של אחרים או סיבות אחרות. בעולם הדייטינג המונח נהיה נפוץ במיוחד לאחרונה לתיאור גברים שלא מתנהגים יפה לדייטים שלהם. אבל מה זו התנהגות לא יפה? לעשות גוסטינג? להשלות את הבחורה? לענות בדיליי להודעות? לא ברור לי איך אתנהג יותר יפה לבחורות שאיתן אני יוצא אם אני לא יודע מה אני עושה לא בסדר.

האם אתה דוש?

אומרים שהמודעות לבעיה היא חצי הדרך לפתרון. לכן אחרי שחיפשתי באינטרנט מה זה דוש ואיך אפשר לזהות דוש, ניסיתי להבין האם אני מתאים לפירוש של דושבאג. בתכסלס לא הרגשתי שהתאמתי לרוב התכונות וההתנהגויות שמייחסים לדושבאגים. אבל אולי אני חי בסרט. להלן רשימה של התנהגויות דרכן אפשר לזהות דוש בעולם הדייטינג:

 • הוא לא מתעניין בדייט שלו כלל ורק הוא מדבר, מרוכז בעצמו
 • “במקרה” הוא רוצה להיפגש באזור מגוריו (כדי להביא את הדייט אליו הביתה בסוף הדייט, כמובן)
 • שולח הודעות לבחורות אחרות תוך כדי דייט
 • שולח הודעה פעם באף פעם, ותמיד חותר לקיים את הדייט מאוחר בלילה
 • מנסה לחתור לסקס למרות שבדייט לא הייתה כימיה
 • לא משלם על הבחורה בדייט הראשון אם הוא לא מעוניין להמשיך איתה
 • מתרברב ומספר בזלזול לחבריו על הכיבושים שלו ועל חוויותיו עם בחורות
 • אומר לעצמו שהוא רוצה קשר רציני אבל מוצא עצמו יוצא פעם אחר פעם לדייטים שברור לו שלא יקרה איתן שום דבר רציני
 • ממקבל בין בחורות ולא מוחק אפליקציות כמו טינדר גם שבועות וחודשים לתוך הקשר
 • מתחיל עם בחורות שלא מעניינות אותו אך שמרגיש שהן בעניין שלו רק כי מעוניין להגדיל את מספר ה-“כיבושים” שלו
 • מאבד עניין בבחורה ברגע ששכב איתה
דוגמה למה זה דוש

נראה שהתגבשה מעין תדמית של בחור שאכפת לו רק מעצמו ולא מעניין אותו במי הוא פוגע. הבעיה היא שגם אם הבחור עונה על כל התנאים הנ”ל, קשה להיות מודעים לכך שאנחנו דושים וקשה עוד יותר לזהות בחור כזה מלכתחילה. גברים רבים נתפסים כמניאקים אבל בעצם מכבדים נשים, לעומת גברים רבים שנתפסים כלא מזיקים או מאיימים ומסתתר בתוכם דושבאג גדול. גבר יכול להיות מאד נחמד, מתנדב, אוהב בע”ח, עדין וכו’, אך להתייחס לבחורות כמו זבל. יש דושים מתוחכמים, שיודעים להסוות את עצמם כבחורים מתוקים ותמימים. לכן כדאי לזכור זאת – זה שאתה בחור טוב לא אומר שאתה לא דוש.

תיקון לדושבאג

טוב, השתכנעתי שאני קצת דוש. למען הכבוד של המין הגברי אולי כדאי שנעשה מאמץ ונתייחס יותר יפה לבחורות שאנחנו יוצאים איתן. לשים לב שאנחנו לא מבזבזים זמן על בחורות שלא באמת מעניינות אותנו ובגדול להיות יותר מודעים להתנהגות שלנו. בחורות יכולות בסוף להריח דושים לאחר שיש להן טיפה ניסיון בתחום. הגברים הכי “מוצלחים” עם בחורות שאני מכיר הם ממש לא דושבאגים, על אמת. לגברים הכי מושכים שאני מכיר אין שום נטייה לדבר מלוכלך על בחורות או לרוץ ולספר לחבר’ה על החוויות שלהם מעולם הדייטינג. כזה אני שואף להיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *