בחורות (ובחורים)

דייט ראשון מוצלח – איפה, מה אסור לעשות והאם לשלם?

להציע לבחורה לצאת יכול להיות סופר מפחיד, אי אפשר לפספס את דפיקות הלב שמתלוות לצעד האמיץ. ההתגברות על הגמגום ועל הפחד מדחייה מאד ראויות להערכה ולא מובנות מאליו. עם זאת, הדייט הראשון לא פחות חשוב מלאזור אומץ ולהציע לבחורה לצאת. חבל להרוס את הקשר כה מוקדם בגלל בחירה גרועה של התפאורה בדייט או חוסר הבנה שמצופה ממך לשלם בדייט הראשון. קבלו את כל הטיפים לדייט ראשון מוצלח.

לפני הדייט

 • תסתכלו במראה, ודאו שאתם נראים כמו גברים מושכים. בגדים מגוהצים, נעליים שאינן קרועות או מטונפות, שיער מסודר בפנים ובראש כבר יגרמו לכם להרגיש יותר טוב ולהגדיל את הסיכויים להצלחת הדייט.
 • תוודאו שהדירה שלכם נקייה, כי מי יודע לאן יתגלגל הערב.
 •  מומלץ לא לאכול אוכל בעייתי כמו פול או אוכל מהסוג שיגרום לכם לרצות לרוץ לשירותים.
 • אם יש לכם זמן לעשות פעולה מרגיעה כמו אימון או מדיטציה לפני הדייט זה יכול להיות מעולה.
 •  רצוי לעבור על היסטוריית השיחות עם הבחורה, להיות בקיאים כמה שיותר בנוגע לחיים שלה כדי לא להגיע למצב שהשיחה נתקעת.
 • תיסגרו על מיקום הדייט ומה עוד ניתן לעשות באזור. תגבשו תוכנית שלמה לאיך אתם רוצים שהדייט ייראה ולאן תלכו במהלכו.

בחירת המיקום לדייט

 • אל תבחרו מקום שקרוב בהגזמה לדירה שלכם. זה נראה רע, בחורות לא מטומטמות והן מבינות בדיוק למה אתם חותרים. וגם אם אתם לא חותרים לכך, זה יגרום לכם להיראות עצלנים ולא משקיעים. לא לשכוח שהבחורה עדיין מגבשת עלינו רושם ראשוני בשלב הזה.
 • תשתדלו להימנע מדייטים בצהריים/בוקר. משהו בערב פשוט יותר סקסי. יש פחות הגבלות על הזמן שלכם ביחד בערב, סביר להניח שלבחורה אין תוכניות לאחרי הדייט, בניגוד לצהריים.
 • בלי סרטים. פשוטו כמשמעו. סרט לא נותן לכם אפשרות לדבר או להתקרב פיזית, ובתכלס – סרט גם לא מומלץ עד לדייט השלישי לפחות.
 • פאב שקט / בית קפה. בכוונה כתבתי “שקט”, יש לא מעט פאבים עם מוזיקה מחרישת אוזניים שלא מתאימים לדייט ראשון, בו חובה לדבר הרבה. בפאב אינטימי אפשר לדבר ולהקליל הכל עם איזו כוס בירה טובה. אם יש לכם מקום שאתם מכירים והצוות מכיר אותכם, זה גם יכול לתת לכם נקודות מול הבחורה.
 • פארק / גן. אפשר להכיר וליצור אינטימיות, רק כדאי לשים לב לשעה – מוקדם מדי ויכול להיות מלא באנשים, מאוחר מדי ויש סכנה שחסרי בית יתרוצצו לכם בין הרגליים.
 • חוף הים. אופציה נהדרת, דורשת התארגנות מראש. שווה לדאוג לשמיכה, בירות (בפחית!) או יין ופותחן מתאים ואולי איזה נשנוש. שימו לב שאתם שומרים על החפצים שלכם בדייט בים, שמעתי לא מעט סיפורים על זוגות שהיו בדייט ונגנבו להם הדברים בזמן שהתמזמזו. קצת קשה לראות איך אפשר להגדיר מפגש כזה כדייט ראשון מוצלח 🙁
דייט ראשון מוצלח

במהלך הדייט

 • אל תשתו יותר מדי. אתם יכולים לעשות מעצמכם צחוק ולפעול בצורה שתתחרטו עליה מאוחר יותר. למשל לנסות לנשק בכוח בחורה או להגיד דברים חסרי טאקט במיוחד.
 • תשתדלו להוביל ולהיות בקיאים בתכנית השלמה של הדייט. לא חייבים להיצמד לתוכנית כחוק, אבל רצוי שתהיה לדייט מפת דרכים כללית. בחורות יעריכו אותכן מאד אם תהיה לכם תוכנית עם שלבים לכל הדייט, אבל תהיו מוכנים לקבל שינוי בתוכניות ולזרום.
 • אל תעלו נושאי שיחה שיכולים לעורר חוסר נעימות ולהפוך לויכוחים על רקע אישי. למשל עניינים של דת, פוליטיקה או צמחונות. ואם נכנסתם לנושאים כאלו בטעות, שמרו את הדעות הקיצוניות (אם יש לכם כאלו) לשלב יותר מתקדם בקשר.
 • תתעניינו בבחורה ואל תהססו לספר דברים אישיים. זה ייצור אצל הדייט שלכם נכונות להיפתח גם כן. הנכונות של שניכם להגיע לשיחה עמוקה תיצור אינטימיות וחיבור אמיתי. חיבור זה יגדיל את הסיכוי לקשר זוגי מוצלח עם הבחורה.
 • לא לשלוח ידיים בשלב מוקדם. נסו תחילה להבין האם הבחורה בעניין שלכם באמצעות נגיעות קטנות באזורים ניטרליים כמו הברך או הכתף. לאחר מכן אתם יכולים להחזיק לה את היד ולגעת בצורה יותר אינטימית. אם היא מסתכלת לכם בעיניים בהחלטיות, ולא נרתעת ממגע כמו החזקת ידיים כנראה יש לכם אור ירוק לנשיקה.
 • אם בכל זאת חתרתם למגע מוקדם מדי, קחו אחריות ותתנצלו. התרחקו כמה סנטימטרים מהבחורה ותתמקדו בלהקשיב לה וליצור אינטימיות בשיח ביניכם לפני שאתם מנסים שוב.

בסיום הדייט

במידה וישבתם בפאב – אתה משלם על שניכם. לקח לי כמה שנים (ודייטים כושלים) ללמוד את העניין הזה. יהיו בחורות שיסרבו בתוקף שתשלם עליהן, במידה וזה קורה אל תתווכח יותר מדי ותפצלו את החשבון. רוב הבחורות שיצאתי איתם הסכימו לכך שאשלם את החשבון למרות שראיתי אותן כבר שולחות יד לארנק. לא מעט בחורות גם הודו בפניי כי הן שולחות את היד לארנק מתוך נימוס אבל מצפות לכך שהגבר יתעקש לשלם עליהן. אל תחלקו את החשבון במידה והבחורה לא מוצאת חן בעיניכם, כי זה מעשה של דוש. מעבר לכך, בחורות מדברות וזה עולם קטן. תתארו לעצמכם איך בחורה הייתה מגיבה אם היא הייתה שומעת ששילמת עליה בדייט ראשון אבל על בחורה אחרת סירבת לשלם.

אם לא התנשקתם עד שלב זה, שווה להבין לאן הרוח נושבת. בשלב הזה של הדייט הבחורה מקסימום תגיד לכם לא במידה והיא לא בעניין. אם היא מתנשקת איתכם בלהט בשלב הזה, תיזהרו מאד מלהתפתות להציע לה לסיים את הערב אצלה או אצלכם. מהניסיון שלי, יש סיכוי טוב שזה ירתיע את הבחורה ויוריד לה ממך. במקרה בו היא תסכים יש סיכוי גדול שלא יתפתח מהקשר הזה שום דבר בעתיד. אף אחד לא מעריך דברים שבאים לו בקלות.

עד כאן המדריך לדייט ראשון מוצלח. מה שלא תעשו, שמרו על קור רוח, תיסגרו על מיקום וגבשו תוכנית כללית לדייט. אל תצפו לסקס בדייט ראשון, זה קורה לעיתים רחוקות וחבל שתתאכזבו ותאכזבו את הדייט.

שאלות ותשובות נפוצות

איפה לערוך דייט ראשון?

הכי טוב לעשות את הדייט הראשון במקום שאתם מכירים, מרגישים בו בנוח והוא לא רועש מדי בשביל לדבר. זה יכול להיות פאב בשכונה או בית קפה רגוע. כדאי להיזהר מלהציע דייט ראשון בפארק או בים, אתם עלולים להיראות קמצנים.

מה ללבוש?

עצה שקיבלתי פעם לאיך להגיע לראיונות עבודה: “תתלבשו כמו שאתם מתלבשים ביום יום, אבל ביום שאתם קצת יותר משקיעים”. לא כדאי להגיע בלבוש אובר-חגיגי, זה עלול לשדר נואשות ולגרום לצד השני לחשוב שאתם לא יוצאים כמעט לדייטים.

מה אסור לעשות?

אסור לשתות יותר מדי, אסור לשלוח ידיים בשלב מוקדם מדי ואסור להעלות נושאי שיחה רגישים כמו דת ופוליטיקה. כדאי גם להימנע מלדבר יותר מדי, יש סכנה של לעשות רושם של דוש שמרוכז בעצמו או של מסגבירן. לא ברור מה יותר גרוע.

האם אני צריך לשלם בדייט הראשון?

אתה משלם על שניכם. אני מזכיר שזה דייט ראשון בלבד, אין סיבה שתמשיך לשלם בטווח הרחוק. יש בחורות מאד עקשניות שלא ייתנו לך לשלם הכל וירצו לעשות חצי-חצי, נסה להבין האם הבחורה באמת כזו או שהיא רק מנסה להיות מנומסת. אם אתה לא בעניין של הבחורה – אתה משלם בכל זאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *