בחורות (ובחורים)

איך להפסיק לאונן? המדריך המלא

איך להפסיק לאונן סוף כל סוף כל סוף? איך להפסיק להיות מכור לאוננות? איך להפסיק לשרוף את החיים על ההרגל המגונה הזה?

כולנו מכירים את ההרגשה. אתה יושב בכסא, מטונף ומרגיש נורא. אתה שואל את עצמך “למה עשיתי את זה?”. למה אני לא יכול לשלוט בעצמי? אתה מתנקה (שוטף ידיים במים קרים, אני מקווה לטובתך) ואומר לעצמך שזה לא יחזור על עצמו שוב כל כך מהר. עוברות כמה שעות. לפתע אתה שוב חושב מחשבות זדוניות. ו….מפה לשם חזרת לנקודת מוצא. חושב לעצמך – “איך אני מפסיק לאונן כל כך הרבה?”. ברור לך שלא יוצא מזה שום דבר טוב, גם ביהדות “זרע לבטלה” נחשב לחטא גדול.

איך להפסיק לאונן - גבר מתוסכל

אומרים שהרבה דברים שנחשבים ל-“מזיקים” אינם כאלה במינון הנכון. רשתות חברתיות, אלכוהול, סיגריות, סמים, אוכל לא בריא ועוד רבים וטובים. אך מהו ה”מינון הנכון”? פעם אחת ביום? 3 פעמים ביום? לא לעשות בכלל? למען האמת גם אני מאמין שאין סכנה אמיתית כל עוד אפשר להגביל את המעשה לפעמיים ביום לכל היותר. האם אני חושב שאפשר רק להרוויח מלקצץ את זה לחלוטין? בהחלט! בעבר נחשפתי לתנועת No Fap, תנועה של גברים בארה”ב שהתחייבו להפסיק לאונן כדי לשפר את חייהם. חברה אלה דיווחו על שיפורים במצב רוח, בזוגיות, ברמות האנרגיה כתוצאה מהפסקת האוננות וגמילה מהתמכרות לפורנו. החלטתי לנסות גם כן. החזקתי ארבעה חודשים וזו בהחלט הייתה אחת התקופות הכי טובות שלי בחיי הבוגרים. מומלץ בחום.

מנגד, היו לי גם תקופות שלא הפסקתי לאונן, מכור לכל דבר. כמובן שזמנים אלו היו גם תקופות בהן הייתי מכור לטינדר ומצב הרוח שלי היה בשפל המדרגה. חיפשתי להפיג את הבדידות שלי באמצעות התמכרות לאוננות ואפליקציות היכרויות. גם אם אתה מנסה לא לחשוב על מין, זה הופך להיות בלתי אפשרי ברגע שנכנסים לאפליקציה. אין ספק שזמן לבד בבית פלוס אפליקציות היכרויות זה שילוב קטלני. עד היום אני מתמודד עם ההתמכרות הזו לפעמים, לכן אני כותב את המדריך הבא קודם כל לעצמי.

המדריך המלא לאיך להפסיק לאונן

קבלו מספר עצות להתנהגויות שאם תיישמו אותן אני מבטיח שתצמצמו משמעותית את כמות האוננות שלכם:

להיות פעיל
צאו מהבית. חד וחלק. כאשר אנחנו פעילים ונמצאים מחוץ לדירה הסיכוי שבכלל נחשוב על מין יורד משמעותית מלכתחילה. בנוסף לכך שלהיות פעיל ולעבוד על עצמך זה חלק בלתי נפרד מלהיות גבר מושך, להישאר עסוק זו הדרך הכי טובה למנוע את כך שנמצא עצמנו לבד בחדר עם הבולבול ביד. תנסו לראות איך אתם יכולים לעשות את הפעילות שתכננתם לעשות בבית במקום שאינו הבית שלכם, זירת הפשע העיקרית ככל הנראה.

לעשות ספורט
לעשות ספורט זה בהחלט גם דרך להישאר פעיל, אך העצה הזו כל כך חשובה שהחלטתי שמגיע לה סעיף משלה. אחת הסיבות שאנשים מאוננים זה כדי להרים את המצב רוח. בתקופות בהן אני יותר מרוצה מהחיים אני מאונן פחות בצורה משמעותית. אנשים לא חושבים על מין במהלך עשיית ספורט. אם הם כן אז כנראה שהם לא מתאמצים מספיק באימון או שמעורבים באימון בחורות או בחורים שמאד מושכים אותם.

תורידו בהדרגה
כל שינוי נהיה קשה כפליים אם מנסים לעשות אותו בפתאומיות ובקיצוניות. קחו הכל בקלות, אל תהיו קשים עם עצמכם אם בכל זאת אתם לא מפסיקים לאונן. רק תשימו לב להאם עשיתם איזשהי התקדמות ביחס למי שהייתם לפני שבוע. האם הייתם קצת יותר פעילים השבוע? עשיתם טיפה יותר ספורט השבוע? במקום חמש פעמים ביום הצלחתם לעשות פעמיים בלבד?

השתמשו בחברים

לא טוב היות האדם לבדו. ייתכן שחלק מהסיבה היא שיש סכנה שהוא יאונן יותר מדי במצב כזה. חברים יכולים לעזור במגוון דרכים:

  • -ניתן לעשות איתם התערבויות באשר ל-“מי מחזיק יותר זמן”‘, חברים שלי מתקופת התיכון עשו התערבות כזו בזמנו. יש גם פרק אגדי של הסדרה “סיינפלד” בדיוק על התערבות כזו.
  • -ניתן לעשות המון דברים ביחד איתם. כך יוצא שבזמן שמאד סביר שהייתם מאוננים בו, אתם מבלים עם חברים במקום. מומלץ להמיר פעילויות שמתחילות לבד בבית ויכולות להסתיים עם הבולבול ביד כמו למידה, צפייה בטלוויזיה או אכילה, במפגשים עם חברים. אפשר לעשות את כל הפעילויות הנ”ל עם חברים.
  • -לשתף אותם בבעיה שלנו. סביר להניח שהם גם מתמודדים עם אוננות יתר, בצורה יותר או פחות חמורה משלכם. אומרים ש-“צרת רבים חצי נחמה”, אחרי הכל.
איך מפסיקים לאונן? המדריך המלא

לסיכום

עד כאן המדריך לאיך מפסיקים לאונן. אם אני צריך לבחור פעילות אחת בחיים שלא היה אכפת לי לוותר עליה, לגמרי הייתי בוחר באוננות יתר. יש כל כך הרבה דברים טובים שאפשר לעשות במקום עם הזמן והאנרגיה שאנחנו מוציאים על ההתמכרות לאוננות. בנוסף, המוטיבציה שלנו להתחיל עם בחורות ולהשיג חברה יורדת משמעותית כשאנחנו רגילים לאונן. בתקופות בהן הצלחתי להפסיק הרגשתי הרבה יותר אנרגטי, חי, מאושר ובטוח בעצמי. מקווה שהמדריך יוכל לעזור לכם, וגם לעצמי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *